Na zlecenie MPO S.A w Krakowie przygotowaliśmy kompleksową edukację ekologiczną dla Projektu „Krakowskie szkoły najlepiej segregują odpady”

Pomoc nauczycielom

Koncentrując się na nowoczesnej edukacji ekologicznej zaprojektowaliśmy szereg pomocy dydaktycznych dla uczniów klas I-III oraz IV-VI. Nowoczesne karty pracy wraz z dokładnym scenariuszem zajęć stały się doskonałym narzędziem dydaktycznym dedykowanym nauczycielom szkół podstawowych. Do tego gadżety z logiem projektu – wszystko to sprawiło, że dzieci bardzo pozytywnie odbierają działania prowadzone w Projekcie.

 

Ciekawe pomoce dydaktyczne

Specjalnie dla tego Projektu wykonaliśmy szereg autorskich ilustracji do napisanej przez nas bajki. Do pomocy w przedstawieniu tematu segregacji odpadów najmłodszym poprosiliśmy Ekosmyka, który podczas swojej wizyty w Krakowie spotkał Zieloną Dziewczynkę, Rybaka Żółtego oraz Krasnoludki. Wspólnymi siłami udało im się posprzątać miasto.

Starszym uczniom zaprezentowaliśmy nagrania Fida, który przez międzygalaktyczny nadajnik komunikował się z uczniami i prezentował im treści edukacyjne.

Niebanalne działania edukacyjne.

Wielkoformatowa gra dla dzieci jest niesamowitą atrakcją na zakończenie zajęć.

Magnetyczne odapdy

Przygotowując najmłodszych na nadchodzące zmiany w segregacji odpadów zaproponowaliśmy im zabawę przy wykorzystaniu folii magnetycznych montowanych do szkolnych tablic.